Ferie ze skarbówką

Urząd Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy zorganizował dla dzieci uczestniczących w zimowych półkoloniach prelekcje o tematyce podatkowej.

Zdaniem urzędników ferie zimowe to doskonały czas na zdobywanie przez najmłodszych nowej wiedzy i doświadczeń, które przydadzą się w dorosłym życiu, a na które nie zawsze jest czas w ciągu roku szkolnego. Dlatego 16 stycznia br. w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbyły się prelekcje o tematyce podatkowej. W zajęciach udział wzięło kilkudziesięciu kolonistów wraz z opiekunami.

W trakcie spotkania pracownicy bydgoskiego UKS, wykorzystując przyjazne dzieciom techniki multimedialne zaprezentowali zagadnienia związane z szeroko pojętą tematyką podatkową oraz specyfiką działania polskich służb skarbowych. Prelegenci nie tylko opowiadali o podatkach, ale zachęcali najmłodszych do dyskusji i samodzielnego wyciągania wniosków.

Przybliżono także założenia akcji Weź paragon. Najmłodsi dowiedzieli się m.in. jakie korzyści osiąga każdy klient zabierając paragony fiskalne i dlaczego ważna jest uczciwa konkurencja.

Pracownicy bydgoskiego UKS zorganizowali dla kolonistów również konkursy o tematyce podatkowej. Ku zdziwieniu, ale i zadowoleniu skarbowców, dzieci rewelacyjnie poradziły sobie z podatkowymi krzyżówkami, rebusami i puzzlami. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody, natomiast wszystkich uczestników obdarowano słodyczami i pamiątkowymi gadżetami promującymi akcję Weź paragon. Pozytywny odbiór zajęć przez dzieci zachęcił organizatorów półkolonii oraz kadrę pedagogiczną do zaplanowania kolejnych prezentacji podatkowych. Przeprowadzone zostaną jeszcze tej zimy.

Opracowanie: Michał Malinowski, RPE WKP

Źródło: www.mf.gov.pl, stan z dnia 18 stycznia 2013 r.

Data publikacji: 18 stycznia 2013 r.