Jantoń jest jedną z największych firm w branży napojów alkoholowych produkowanych na bazie win gronowych i owocowych w Polsce. Zamknięcie transakcji wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jantoń specjalizuje się w produkcji napojów o zawartości alkoholu do 22%. W 2016 roku spółka ta zarządzana przez silny zespół menedżerski spółka osiągnęła przychody na poziomie 170 milionów PLN. Baza produkcyjna oraz centralny magazyn firmy zlokalizowane są w Dobroniu koło Łodzi.

Enterprise Investors, jeden z największych funduszy private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, działa od 1990 roku i utworzył osiem funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2 miliardy EUR. Fundusze te zainwestowały ponad 1,7 miliarda EUR w 138 spółek działających w różnych sektorach gospodarki. Fundusze te zakończyły inwestycje w 124 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 3,4 miliarda EUR.

Przy transakcji po stronie sprzedających z ramienia kancelarii CMS pracowali Marek Sawicki, partner zarządzający Departamentem Transakcji i Prawa Spółek, oraz Mateusz Baszczyk, prawnik z warszawskiego biura.

Cywilnoprawna ochrona inwestorów korzystających z usług maklerskich na rynku kapitałowym
Tomasz Sójka (red. naukowy)
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł