Cena podstawowa transakcji została ustalona na kwotę 500 mln zł. Finalizacja transakcji wymaga uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Jak poinformowano połączenie sił stworzy szansę rozwoju Browaru Namysłów i jego marek na większą skalę, a Grupa Żywiec zyska nowe możliwości rozwoju swojego portfolio by lepiej wykorzystywać rosnące zainteresowanie konsumentów piwnymi specjalnościami.

Zakupiona regionalna firma piwowarska 

Browar Namysłów Sp. z o.o. to regionalna firma piwowarska. W ubiegłym roku sprzedał około 1,8 mln hl piwa wyprodukowanego w browarach w Namysłowie i Braniewie. Jest zlokalizowany w zabytkowym zamku z tradycjami piwowarskimi sięgającymi 1321 roku. Do głównych marek Browaru Namysłów Sp. z o.o. należą Namysłów, Braniewo, Zamkowe oraz Kuflowe.

 


- Browar należy do Rodziny Gostomski od ponad 20 lat.  W tym czasie z małego, lokalnego browaru rozwinęliśmy tę firmę w liczącego się na rynku regionalnego gracza. Ta transformacja była możliwa dzięki współpracy mieszkańców Namysłowa, oddaniu i ciężkiej pracy naszych pracowników i utalentowanemu Zespołowi Zarządzającemu pod kierunkiem Wojciecha Szczepaniaka - mówi Michael Gostomski, Prezes Rady Nadzorczej oraz większościowy udziałowiec Browaru Namysłów. 

- Cieszymy się, że Browar Namysłów wkrótce dołączy do Grupy Żywiec. Podziwiamy dotychczasowe osiągnięcia zarządu oraz pracowników Browaru Namysłów w budowaniu marki i mocnej pozycji wśród browarów regionalnych. Jesteśmy przekonani, że dogłębna znajomość rynku piwnych specjalności oraz elastyczność działania Browaru Namysłów i nasza ekspertyza oraz doświadczenie w budowaniu silnych marek na większą skalę to doskonałe połączenie, które tworzy przepis na sukces na zmieniającym się rynku - powiedział Guillaume Duverdier, prezes Zarządu Grupy Żywiec S.A. 

Grupa Żywiec S.A. jest jedną z wiodących firm piwowarskich w Polsce. Warzy rocznie ponad 11 mln hl piwa w pięciu browarach w Żywcu, Warce, Elblągu, Leżajsku i Cieszynie. Do najważniejszych marek Grupa Żywiec należą Żywiec, Heineken, Desperados, Warka, Tatra, EB, Królewskie, Specjal, Leżajsk. Firma jest powiązana z Grupą Heineken.