Spółka iCom Vision Holding, a.s. jest aktywna na rynku od 2002r., i od tego czasu pracuje nad dostarczaniem mobilnego contentu, do głównych operatorów sieci mobilnych w Republice Czeskiej i na Słowacji. Od 2009 r. Spółka koncentruje się na tworzeniu rozwiązań technologicznych, opartych na zintegrowanych aplikacjach mobilnych z Internetem, stosując je w marketingu cyfrowym dla dużych korporacji. Spółka w wyniku emisji prywatnej pozyskała od inwestorów w Polsce i w Czechach prawie 3 mln złotych. iCom prognozuje przychód na 2011 rok w wysokości 4,3 mln złotych, w 2012 roku 7,2 mln zlotych, a w 2013 roku 11,3 mln złotych.

- Spółka gotowa jest konsolidować rozdrobnioną branżę specjalistycznych aplikacji mobilnych. W samych Czechach komórki stanowią 130% całej populacji, a iCom liczy na dalszy rozwój usług komunikacyjnych, które będą wartością dodaną dla użytkowników telefonów komórkowych, m.in. Facebook, Twitter, Skype – powiedziała Bogusława Skowrońska, prezes CMS Corporate Management Services, autoryzowanego doradcy spółki.  iCom Vision Holding, a.s. będzie czwartą zagraniczną spółką notowaną na New Connect. W 2008 i w 2009 roku CMS Corporate Managment Services, jako pierwszy autoryzowany doradca wprowadził na NewConnect dwie spółki zagraniczne – Photon Energy a.s. oraz BGS Energy a.s. Kapitalizacja Photon Energy od czasu debiutu zwiększyła się pięciokrotnie, a firma osiągnęła przychody za 9 miesięcy 2010 roku na poziomie 200 mln złotych. Sprzedaż samego czeskiego Photon Energy na bazie 3 kwartałów 2010, stanowi 1/3 sprzedaży wszystkich spółek z NewConnect. Na rynku New Connect notowany jest również bułgarski deweloper Intercapital Property Development ADSIC (ICD).

– CMS prowadzi w tej chwili rozmowy z 10 podmiotami w Polsce i zagranicą zainteresowanymi wejściem na rynek NewConnect, z czego jedna z przygotowywanych spółek osiąga roczne obroty przekraczające 100 mln złotych. Połowa spółek to firmy zagraniczne, głównie z Czech. Średnio potrzeby kapitałowe spółek, z którymi współpracuje CMS wynoszą od 2 do 40 mln złotych – powiedziała Bogusława Skowrońska. To wyraźny skok wartościowy w porównaniu do już uplasowanych ofert i, jej zdaniem, również czytelny sygnał, że spółki średniej wielkości poważnie patrzą na rynek NewConnect jako źródło pozyskania kapitału na finansowanie planów rozwoju. Do tej pory rynek ten był kojarzony głównie ze start-up’ami, zwykle o profilu technologicznym. – Za NewConnect przemawiają znacznie niższe koszty transakcyjne w porównaniu z głównym parkietem oraz szybkie i przejrzyste procedury dla spółek, które potrzebują kapitału equity – powiedziała Bogusława Skowrońska.

Rynek NewConnect jest najdynamiczniej rozwijającym się rynkiem alternatywnym w Europie, i jedynym giełdowym rynkiem alternatywnym w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. NewConnect z praktycznego punktu widzenia jest jedyną opcją dla małych i średnich przedsiębiorców w regionie CEE do pozyskania kapitału equity z rynku publicznego. - Warto wspomnieć, że liczba debiutów na NewConnect w 2010 roku była wyższa niż na każdym z pozostałych alternatywnych rynków giełdowych w Europie do których należą: MAB w Hiszpanii, Entry Standard we Frankfurcie, AIM w Londynie, czy EuroMTF w Luksemburgu – powiedziała Bogusława Skowrońska. Według Skowrońskiej to precedens i szansa dla Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, która chce być liczącym się graczem w regionie i w Europie. Kapitalizacja rynku NewConnect na koniec listopada 2010 roku wyniosła prawie 5 mld złotych, co oznacza ponad 100% wzrost w stosunku do końca listopada 2009 roku. NCIndex w tym samym okresie wzrósł o ponad 30%, co jest fenomenalnym wynikiem w porównaniu do Warszawskiego Indeksu Giełdowego WIG, który w analogicznym okresie osiągnął wzrost 14.6%.