Marketing cyfrowy to różnego rodzaju działania podejmowane przy użyciu mediów elektronicznych, aby poinformować o ofercie firmy i zachęcić do zakupu (skorzystania z usługi). Zasada jest prosta: skoro Twoi klienci są w Internecie, to Ty też powinieneś tam być.

Zalety e-marketingu w stosunku do tradycyjnych kanałów marketingowych są ogromne. Oto najważniejsze z nich:

Niższe koszty i wyższy zwrot zainwestowanych środków

Koszty marketingu i reklamy to jedno z największych obciążeń finansowych, szczególnie dla mniejszych firm. Marketing za pośrednictwem platform cyfrowych to korzystna alternatywa dla tradycyjnych metod. Zasięg jest znacznie większy, a koszt niższy. Marketing cyfrowy zapewnia też większy zwrot zainwestowanych środków.

Łatwiejszy pomiar efektów

Wyniki kampanii cyfrowej można bardzo łatwo mierzyć. W porównaniu do tradycyjnej metody, w której trzeba czekać tygodnie lub miesiące, aby ocenić efekty kampanii, w promocji on-line niemal  natychmiast można dowiedzieć się, jak działa reklama. Prezentując się w Internecie cały czas możesz sprawdzać, ile osób przeczytało wpis lub zobaczyło reklamę.

Łatwa modyfikacja

W tradycyjnej reklamie nie ma możliwości dokonywania zmian w trakcie trwającej kampanii. Marketing cyfrowy pozwala dostosowywać przekaz promocyjny w każdej chwili, po to, by najlepiej dostosować go do potrzeb klienta. Nie krępują nas długoterminowe umowy czy zatwierdzone kampanie, które muszą trwać, nawet jeśli już wiadomo, że nie są efektywne.

Skuteczne budowanie marki

Dobrze zaprojektowana strona internetowa, blog zawierający wartościowe i przydatne artykuły, interaktywny kanał w social media, to tylko niektóre sposoby, przy pomocy których firma może zbudować swoją markę.

Dzisiaj nie wystarczy pozostawać w kontakcie z klientem – liczy się prawdziwe zaangażowanie odbiorcy. Jest to możliwe poprzez różne cyfrowe kanały medialne – taki kontakt to autentyczny dialog i wartościowe relacje.

Opracowano na podstawie: 10 Advantages Of Digital Marketing Over Traditional Marketing, Harnil Oza, prowly.com