Z danych MF wynika, że z roku na rok przybywa e-PITów: w 2009 roku przez internet rozliczyło się 320 tys. osób. - W zeszłym roku prowadziliśmy akcję „Przybij piątkę” i odliczaliśmy do 5 milionów e-PITów. W tym rok po raz kolejny pobiliśmy rekord – mamy dokładnie 7.001.680 e-PITów - czytamy w komunkacie.
Resort przypomina, że od połowy marca można korzystać z najnowszej usługi Ministerstwa Finansów – wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (tzw. PFR). Z PFR skorzystało już ponad 100 tys. osób. Wystarczy wejść na Portal Podatkowy, uzupełnić o ulgi, przekazać 1 proc. i wysłać.

- Do 31 marca br. 44 proc. ze wszystkich PIT-ów zostało złożonych drogą elektroniczną. Przypomnę, że rok temu było to 33 proc., a w 2013 r. – 21 proc. Te dane najlepiej pokazują, że z roku na rok Polacy coraz chętniej rozliczają się elektronicznie. Myślę, że to efekt dwóch działań: z jednej strony skutecznej promocji systemu e-Deklaracje, a z drugiej tego, że system jest naprawdę prosty i intuicyjny – powiedziała wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna.

Najwięcej e-PITów złożono w województwie mazowieckim (13,8 proc. wszystkich złożonych e-PITów), śląskim (12,6 proc.), wielkopolskim (9,6 proc.) i małopolskim (9,4 proc.).