Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego i promować uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami. Dlatego nagradzani są ci, którzy zachowują się odpowiedzialnie i biorą paragony lub proszą o nie w sytuacji, gdy sprzedawca sam ich nie wręcza.

Dotychczas wręczono uczestnikom loterii 2 nagrody główne, czyli samochody Opel Astra. Natomiast przedsiębiorcy, którzy wydali im szczęśliwe paragony, otrzymali multimedialny tablet iPad Air 2. Dodatkowo, tak jak w dzisiejszym losowaniu, wartościowy sprzęt elektroniczny – nowoczesne notebooki i iPady – co miesiąc trafia do kolejnych jedenastu uczestników loterii. Warto też pamiętać, że co kwartał losujemy nagrodę specjalną, czyli Opla Insignię, spośród paragonów z tzw. branż premiowanych (w I kwartale 2016 r. to „prywatna praktyka lekarska i dentystyczna"). Pierwsze takie losowanie odbyło się 18 stycznia.

Wyniki losowania będą dostępne na stronie loteriaparagonowa.gov.pl/wyniki ok. godz. 17. Losowanie będzie można także obejrzeć na kanale YouTube loterii.

Aby wziąć w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loterii paragonowej. W pierwszym kwartale trwania loterii Polacy zarejestrowali ponad 45 milionów paragonów.