1. Ordynacja podatkowa. Komentarz.
Autorzy: Stefan Babiarz, Bogusław Dauter, Bogusław Gruszczyński, Roman Hauser, Andrzej Kabat, Małgorzata Niezgódka-Medek.
Rok wydania: 2015.
Komentarz zawiera wyczerpujące omówienie przepisów ustawy - Ordynacja podatkowa ze szczególnym uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa. W książce znajdują się odwołania do konkretnych stanów faktycznych w sprawach zawisłych przed Trybunałem Konstytucyjnym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i sądami administracyjnymi. W pracy zaprezentowano również bogatą literaturę przedmiotu. 

Fragment publikacji (.pdf)
 
Dowiedz się więcej o tej książce
Ordynacja podatkowa. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

2. Podatki dochodowe. 522 wyjaśnienia i interpretacje.
Autor: Jarosław Sekita.
Rok wydania: 2015.
Książka zawiera opis kilkuset praktycznych problemów ze wszystkich dziedzin prawa i gospodarki podlegających opodatkowaniu podatkami dochodowymi. Dotyczy to zarówno rozliczenia samodzielnego (podatnicy), jak i za pośrednictwem płatnika. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

3. Aspekt kadrowo-podatkowy wykorzystania samochodów służbowych w celach prywatnych. Pytania i odpowiedzi.
Autorzy: Praca zbiorowa.
Rok wydania: 2015.
Publikacja przeznaczona jest dla pracowników działów kadrowych i biur rachunkowych, księgowych, doradców podatkowych oraz dla osób korzystających z aut służbowych. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

4. Międzynarodowe prawo podatkowe.
Autor: Dominik Mączyński.
Rok wydania: 2015.
Podręcznik jest kompleksowym i aktualnym opracowaniem, które podejmuje problematykę międzynarodowego prawa podatkowego z perspektywy traktatowej i krajowego prawa podatkowego. 

Fragment publikacji (.pdf)
 

5. Prawo podatkowe przedsiębiorców.
Autorzy: Piotr Karwat, Andrzej Kaznowski, Hanna Litwińczuk (red. nauk.), Wojciech Pietrasiewicz, Karolina Tetłak.
Rok wydania: 2013.
Prawo podatkowe Przedsiębiorców - wydanie siódme - obejmuje całość problematyki podatkowej z punktu widzenia podatnika prowadzącego działalność gospodarczą. W książce wyjaśniono nie tylko konstrukcje podatków, ale przedstawiono też ocenę funkcjonowania regulacji podatkowych w praktyce poprzez odwołanie do orzecznictwa sądów polskich i Trybunału Sprawiedliwości UE oraz interpretacji organów podatkowych. 

Fragment publikacji (.pdf)