Obecnie codziennie z epodreczniki.pl korzysta ponad 460 tysięcy użytkowników, generujących ponad 2 mln odsłon dziennie (dane od 11 marca do 8 kwietnia). Najczęściej użytkownicy korzystają z platformy przez przeglądarkę internetową lub wchodząc bezpośrednio na stronę epodreczniki.pl.

Najwięcej odsłon – prawie 4,5 mln – można było zaobserwować 25 marca. Kolejnymi rekordowymi dniami były 26 marca - ponad 4 mln odsłon i około 850 tys. użytkowników, a także 30 marca (3,1 mln odsłon i 730 tys. użytkowników).  Tylko od 1 marca br. liczba odsłon platformy to ponad 60 mln.

 

Wirtualna klasa i aktualne dane

Ze względu na konieczność wprowadzenia kształcenia na odległość MEN podjęło działania, aby Zintegrowana Platforma Edukacyjna posiadała aktualne dane dotyczące szkół i placówek oraz bazę danych nauczycieli i uczniów. W związku z tym baza danych Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej zasilana jest danymi z Systemu Informacji Oświatowej.

W oparciu o dane z SIO każdy nauczyciel został przypisany do szkoły albo do kilku szkół (dotyczy tych, którzy prowadzą zajęcia w więcej niż jednej szkole). Uczniowie zostali przypisani bezpośrednio do swoich klas, tak aby odwzorować istniejące w szkołach klasy.

Platforma ZPE posiada rozbudowany moduł LCMS (Learning Content Management System) - system informatyczny (inaczej platforma e-learning) wykorzystywany do prowadzenia kształcenia na odległość.

Nauczyciel ma m.in. możliwość tworzenia, zmieniania, usuwania grup uczniów. Może on również zarządzać zarówno grupami uczniów, jak i poszczególnymi uczniami. Na Platformie ZPE została także uruchomiona funkcjonalność pozwalająca na komunikację bezpośrednio między nauczycielami i uczniami.

Więcej informacji o Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej na stronie MEN tutaj>>