Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl. Dodatkowo plan zajęć udostępnią elektroniczne przewodniki programowe operatorów, dostarczających sygnał telewizyjny. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej.

Internetowa szkoła trochę na wyrost>>

 

Zajęcia dla najmłodszych

- Cieszymy się, że Telewizja Polska tak aktywnie włączyła się w pomoc nauczycielom i uczniom w kształceniu na odległość. Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu – podkreślił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 

Plan zajęć udostępnią też elektroniczne przewodniki programowe operatorów dostarczających sygnał telewizyjny. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej – podaje resort edukacji. Dla najmłodszych uruchomiono pasmo edukacyjne w TVP2. "Wesoła Nauka" jest skierowana do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli. Będzie nadawana od poniedziałku do piątku, po zakończeniu programu "Pytanie na Śniadanie", po godz. 11.05.

Sprawdź w LEX: Czy dokumentacja w dzienniku elektronicznym prowadzona przez nauczyciela będzie wystarczająca do wypłaty wynagrodzenia przez szkołę? >

Wszystkie cztery kanały Telewizji Polskiej, na których emitowana będzie „Szkoła z TVP” są dostępne dla każdego, za darmo. Aby mieć gwarancję pełnej dostępności wszystkich kanałów, uruchomiona została dodatkowa emisja programu TVP Rozrywka na cyfrowym multipleksie trzecim (MUX3), naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizory dostroją się automatycznie do nowych ustawień, natomiast w przypadku niektórych odbiorników telewizyjnych, może zaistnieć konieczność ręcznego dostrojenia.

Sprawdź w LEX: Czy nauczyciel, który bierze zasiłek opiekuńczy na dziecko podczas epidemii koronawirusa jest traktowany, jakby był na zwolnieniu? >