Dzięki współpracy resortu cyfryzacji z UPC Polska nauczyciele z różnych stron kraju będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiej sieci. Minister cyfryzacji Marek Zagórski mówi, że realne cyfrowe wsparcie dla osób z różnych części kraju to nie koniec działań w tym zakresie.

 


UPC wesprze ministerstwo w realizacji akcji

Do współpracy z resortem przystąpiła m.in. firma UPC Polska - dostawca m.in. szerokopasmowego dostępu do internetu. Wspólnie uruchamiają akcję „Internet dla edukacji”. To specjalna oferta dla nauczycieli.

Sprawdź w LEX: Czy w sytuacji związanej z koronawirusem dyrektor placówki oświatowej może zwołać posiedzenie rady pedagogicznej? >

- Odwołanie zajęć w szkołach i konieczność zorganizowania uczniom zdalnej nauki to dla wielu nauczycieli spore wyzwanie. Wiemy, że większość z nich świetnie sobie z tym radzi i szybko przystosowała się do nowej sytuacji. Nie wszyscy jednak mają w domach odpowiedni dostęp do cyfrowych narzędzi i stabilnego internetu, a to bardzo potrzebne w zdalnej pracy. Dlatego  wychodzimy naprzeciw tym potrzebom – mówi minister Marek Zagórski.

Czytaj też: Dyrektor szkoły decyduje, jak ewidencjonować pracę zdalną

Kto może przystąpić do programu i jak zamówić usługę?

Ze specjalnej oferty UPC Polska już od dziś mogą skorzystać nauczyciele szkół podstawowych i średnich, którzy nie mają obecnie dostępu do szerokopasmowego internetu i jednocześnie mieszkają w zasięgu sieci UPC Polska.

Propozycja obejmuje bezpłatny internet światłowodowy o prędkości do 150Mb/s na 6 miesięcy, bez zobowiązania. Wystarczy wejść na stronę www.internetdlaedukacji.pl i na niej zamówić usługę.

- Nagła konieczność przestawienia edukacji na tryb zdalny wymaga dostępności w domu stabilnego, nielimitowanego internetu o wysokiej przepustowości. Jest on wyjątkowo ważny dla nauczycieli, ale nie wszyscy z nich mają dziś usługi szerokopasmowe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC zdecydowało się zaoferować nauczycielom bezpłatną usługę dostępu do internetu, wspierając tym samym cyfryzację polskiego systemu edukacji – mówi Robert Redeleanu, Prezes UPC Polska.

Sprawdź w LEX: