Celem konkursu jest wyróżnienie tych pracodawców, którzy podejmują wysiłek przygotowania młodych osób – uczniów, studentów i absolwentów - do podjęcia pierwszej pracy. Działania, realizowane przez pracodawców ubiegających się o tytuł Pracodawcy jutra 2016, umożliwiają młodym osobom zdobycie lub rozwój kompetencji, dzięki którym staną się one wartościowymi, poszukiwanymi na rynku pracownikami, świadomie kształtującymi swoją karierę zawodową.

Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach: Pracodawca Jutra w sektorze MŚP i Pracodawca Jutra wśród dużych przedsiębiorców. W tegorocznej edycji konkursu o tytuł walczyło 47 firm. Wśród nich było 27 MŚP. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło od firm z branży IT.

Zobacz: Wyłoniono laureatów konkursu "Pracodawca Jutra 2015"

Podczas uroczystej gali finałowej pięć firm otrzymało tytuł Pracodawcy Jutra, a cztery zostały wyróżnione jako dobra praktyka. Tytuł Pracodawca Jutra 2016 otrzymały firmy: Rafako S.A., Kronospan Szczecinek Sp. z o.o.; Comarch S.A.; Euvic Sp. z o.o. oraz Biuro Rachunkowe Biurex Sp. z o.o. Wyróżnienia otrzymały firmy: Sitech Sp. z o.o., Man Bus Sp. z o.o., Multiserwis Sp. z o.o. oraz Medincus Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o.

W czteroletniej historii konkursu Pracodawca Jutra, zgłoszono prawie 300 projektów, z czego 30 % pochodziło od firm z sektora MŚP. Do najsilniej reprezentowanych branż w konkursie należą: usługi IT, usługi finansowe i rachunkowe, produkcja, w tym motoryzacja. Do tej pory tytuł Pracodawcy Jutra otrzymało 26 przedsiębiorców, zarówno dużych, jak i małych i średnich, a 5 firm zostało w konkursie wyróżnionych.