Badanie Pracuj.pl "Specjaliści na rynku pracy" pokazuje, że większość pytanych (73%), którzy rozważają zmianę pracy lub dopiero jej szukają, jest gotowa na zmianę miejsca zamieszkania ze względu na nią. Czynnikiem najsilniej motywującym są wyższe zarobki - aż 40% zdecydowałoby się na pracę w innym mieście, gdyby wiązałaby się ona z podniesieniem pensji.

Jak wynika z raportu Pracuj.pl „Rynek Pracy Specjalistów w II kwartale 2015 r.” najwięcej pracy jest w województwach mazowieckim, dolnośląskim, małopolskim, wielkopolskim i śląskim. W tych województwach mieszkańcy są najmniej skłonni do przeprowadzki w celu znalezienia lepszej pracy. Zarówno ogólne, jak i szczegółowe dane z badania Pracuj.pl, pokazują, że to mężczyźni są bardziej otwarci na relokację, twierdząco odpowiedziało aż 79% z nich. Wśród kobiet deklarujących, że są w trakcie poszukiwania pracy, 65% odpowiedziało, że jest gotowe na zmianę miejsca zamieszkania. Wśród panów na taki krok zdecydowałoby się 79% pytanych. Tym co motywuje najsilniej do relokacji jest czynnik finansowy. I ma on kluczowe znaczenie dla wszystkich respondentów niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania – zawsze był wskazywany przez badanych na pierwszym miejscu. Wśród najmłodszych pracujących (25-30 lat), był on decydujący niemal dla połowy badanych (45%). Dla osób powyżej 30 roku życia, był istotny dla blisko 40% badanych.

Więcej: www.pracuj-dla-mediow.pl/pr/299327/zmiana-pracy-zmiany-w-zyciu-wnioski-z-badania-pracuj-pl-specjalisci-na-rynku-pracy

Źródło: Pracuj.pl, stan z dnia 12 sierpnia 2015 r.