W ubiegłym tygodniu premier Donald Tusk poinformował, że do końca sierpnia rząd podejmie decyzję w sprawie wyboru wariantu zmian w OFE.

"Tak do końca sierpnia daliśmy sobie czas na dyskusję i spotkania. (...) Teraz przyszedł ten moment na wyciąganie wniosków z tych konsultacji, dyskusji. Jutro nie ma tego punktu w porządku obrad (rządu - PAP). Jeszcze w tym tygodniu sporo spotkań przed nami, czyli Ministerstwem Pracy, Ministerstwem Finansów. Warto wykorzystać ten czas do końca sierpnia, żeby na początku pewnie września podjąć określone decyzje" - powiedział na antenie Trójki minister pracy.
"Do końca sierpnia będziemy po tych wszystkich dyskusjach, konsultacjach, analizie raportu i po wnioskach, jakie do nas napływają. (...) Tego nie wykluczałbym (że rząd wybierze wariant zmian w OFE - PAP) - czy to koniec tego tygodnia, czy początek przyszłego. To jest kilka dni różnicy. W najbliższym czasie" - dodał Kosiniak-Kamysz.
Na początku lipca rząd zarekomendował przekazanie do konsultacji społecznych trzech propozycji zmian w systemie emerytalnym: likwidację obligacyjnej części OFE, dobrowolność udziału w OFE i dobrowolność udziału w OFE z dodatkową składką.