Wabik na informatyka - jak firmy IT kuszą informatyków w Polsce i na świecie?
\

Polski rynek pracy już od kilku lat cierpi na niedobór informatyków. Brakuje nawet 50 tysięcy specjalistów. W Europie deficyt szacuje się już na 300 tysięcy, a do roku 2020 deficyt może przekroczyć okrągły milion. W jaki sposób firmy próbują zatrzymać i pozyskać pracowników na tak konkurencyjnym rynku?

Wiele firm działających w branży IT, boryka się z problemami znalezienia idealnych pracowników. Rozwiązaniem tego problemu są niestandardowe sposoby przyciągnięcia nowych pracowników. Przykładem takich działań jest spółka ITMO, która przekazuje swoim pracownikom, aż 80% zysku za wykonaną usługę. Dodatkowo pracownicy tej firmy otrzymują benefity w postaci karnetów na zajęcia sportowe.

Jednak należy pamiętać, że wysoka pensja oraz dodatkowe korzyści to nie jedyna rzecz na, którą zwracają uwagę kandydaci poszukujący pracy w branży IT.

Firmy IT często zapominają o korzyściach jakie przynoszą wspomagające systemy zarządzania kapitałem intelektualnym, które mają znaczący wpływ na dopasowanie kwalifikacji kandydata do oferowanego stanowiska.

Więcej: www.hrstandard.pl/2014/08/01/wabik-na-informatyka-jak-firmy-it-kusza-informatykow-w-polsce-i-na-swiecie

Źródło: www.hrstandard.pl, stan z dnia 1 sierpnia 2014 r.

Data publikacji: 1 sierpnia 2014 r.