Według badania przeprowadzonego przez Confederation of British Industry (CBI) aż 69% brytyjskich pracodawców martwi się brakiem wysoko wykwalifikowanych kandydatów na rynku.

29% ankietowanych martwi się również brakiem pracowników o podstawowych kwalifikacjach.

Niepokojący jest fakt, iż w roku ubiegłym, według tego samego badania, brakiem odpowiednich kandydatów martwiło się o 14% mniej pracodawców. Liczba ta rośnie więc w dość szybkim tempie. Tymczasem, aż 77% z 500 badanych pracodawców potwierdziło, że w najbliższych latach będą potrzebować wysoko wykwalifikowanych pracowników w związku z rozwojem swoich firm. 42% ankietowanych poinformowało, że będą też rekrutować menedżerów średniego szczebla.

Z powyższych danych jasno wynika, że firmy potrzebują i poszukują pracowników z nowymi umiejętnościami. Dowodzi tego także fakt, że aż 76% pracodawców zwiększyło budżety na szkolenia wewnętrzne. Spośród nich 42% postanowiło również przeznaczyć więcej pieniędzy na szkolenia zewnętrzne dla swoich pracowników. 68% pracodawców potwierdziło, że zapewnia swoim pracownikom dostęp do mentoringu i szkoleń.

Źródło: www.cipd.co.uk, stan z dnia 7 grudnia 2016 r.