Konferencja organizowana jest pod patronatem Izby Gospodarczej Gazownictwa, Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów, Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego oraz Urzędu Dozoru Technicznego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Jego Magnificencja Rektor Politechniki Wrocławskiej oraz Jego Magnificencja Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Partnerem Technologicznym konferencji jest firma Siemens.
Współczesne systemy automatyki procesowej nie tylko odpowiadają za pracę instalacji technologicznej, czy też działanie całej fabryki zgodnie z przyjętymi parametrami, ale umożliwiają również wykonanie symulacji przyjętej strategii produkcji. Szczególnie w branżach wrażliwych, nieodpornych na przestoje produkcyjne fakt przewidywania wydarzeń oraz wcześniejsze informowanie o zmianach jest niezwykle istotny – mówi Szymon Paprocki z firmy Siemens, pomysłodawca konferencji. – Zaplanowaliśmy pięć głównych wątków tematycznych, które w naszej opinii bieżąco interesują branżę. Są to m. in.: digitalizacja przemysłu procesowego, nowe standardy i perspektywy w automatyce procesowej, zintegrowane projektowanie i inżyniering w przemyśle procesowym, modelowanie instalacji procesowej oraz zarządzanie inteligentną aparaturą obiektową.
W konferencji udział wezmą przedstawiciele przedsiębiorstw o największym stopniu zautomatyzowania produkcji, oraz dostawcy technologii i integratorzy automatyki.
Partnerami wydarzenia są: ASKOM, ControlTec, ENCON, ILF Consulting Engineers Polska, Lapp Kabel, MAWOS, PROCOM SYSTEM, Rittal.
Udział w konferencji jest bezpłatny.