Wiele systemów rekrutacyjnych, pomimo swojej nowoczesności nadal posiada braki, które zniechęcają kandydatów do aplikowania. Obecnie takie dokumenty jak CV, kandydaci przechowują w chmurze, tak aby móc aplikować z każdego urządzenia. Niestety pracodawcy często dają możliwość dołączenia CV do aplikacji tylko i wyłącznie z pulpitu komputera.

Takiej możliwości nie posiada 46% pracodawców. 33% HR-owców twierdzi, że widzi różnicę w ilości aplikacji w zależności od tego, czy można aplikować z urządzenia mobilnego, czy nie. Jednak tylko 24% firm myśli o poprawieniu tej funkcjonalności w przyszłości. 65% kandydatów twierdzi, że nie mają czasu, aby wrócić do aplikacji, którą zaczęli wypełniać, a potem okazało się, że dołączenie CV jest niemożliwe.

Kolejnym problemem systemów rekrutacyjnych jest wydłużony proces aplikowania na daną pozycję. Co prawda 53% HR-owców uważa, że długi formularz rekrutacyjny zniechęca tych mało zmotywowanych, ale niekoniecznie jest to prawdą. Ponad 54% firm posiada formularz do celów aplikacji, którego wypełnienie zajmuje ponad 20 minut. Kandydaci do pracy twierdzą, że wypełnienie takiego formularza nie powinno zająć więcej niż 20 minut (62%) lub 10 minut (29%).

Więcej: `hr.blr.com/HR-news/Staffing-Training/Recruiting/5-Technology-barriers-kill-candidate-experience

Źródło: hr.blr.com, stan z dnia 2 lipca 2015 r.