Wszystko potoczyło się zgodnie ze scenariuszem, który zakładał wypełnienie głównej hali Spodka dymem. - Najpierw strażacy ustawili na środku hali metalowe pojemniki z olejem, które następnie zostały podpalone. To sprawiło, że dostarczony rurami biały dym szybko uniósł się w górę i w parę minut wypełnił halę - opowiada Jakub Jarząbek, rzecznik Urzędu Miasta.
Od razu zadziałały czujniki dymu. Włączył się alarm przeciwpożarowy, otworzyły się też wszystkie drzwi. Po chwili automatycznie otwarły się również klapy w dachu. - W kilka minut później po dymie nie było już śladu. Test się udał. Hala jest bezpieczna - mówi Jarząbek.
Dodał, że w przyszłym roku w Spodku odbędzie się kilka wyjątkowych wydarzeń. To turniej tenisowy BNP Paribas Open Katowice czy Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej. - W 2014 roku zagrają tu także: Dream Theater, Deep Purple, Nine Inch Nails, Rawa Blues Festiwal i The Australian Pink Floyd Show - wylicza. Kilkadziesiąt tysięcy osób ma przybyć tu podczas zawodów gier komputerowych Intel Extreme Masters.

Źródło: katowice.gazeta.pl, stan na dzień 29 listopada 2013 r.