Mikołajki już za nami, a Święta Bożego Narodzenia już niedługo, w związku z czym na rynku pracy pojawiło się wiele ofert pracy tymczasowej. Jak co roku, grudzień to jeden z lepszych miesięcy, w którym łatwo i szybko możemy zarobić całkiem niezłe pieniądze.

Ogłoszenia znaleźć można na wielu portalach społecznościowych i stronach specjalizujących się w działalności tego typu. Znaczna część ofert dotyczy wszelkiego rodzaju odwiedzin Mikołaja oraz atrakcji i animacji z tym związanych. W sieci znaczną przewagę mają oferty prezentowane przez specjalistyczne firmy, które dysponują wyszkoloną kadrą, jednakże za ich usługi będziemy płacić znacznie więcej niż w przypadku zatrudnienia osoby prywatnej.

Najbardziej popularnymi usługami są wizyty prywatne, za które zapłacimy najmniej, jednak Mikołaj może odwiedzić nas także w szkole, przedszkolu a nawet biurze. Na specjalne życzenie Mikołaj przyjedzie do naszych biznesowych partnerów, co jest ciekawą formą polepszenia lub utrzymania dobrych relacji z innymi firmami. Liczne atrakcje i animacje ustalane są indywidualnie ze zleceniodawcą, jednak dodatkowe usługi idą tutaj w parze z wyższymi kosztami. Jak pokazują badania, najwyższą kwotę za prywatną wizytę trwającą od 20 do 30 min będziemy musieli zapłacić w Krakowie (od 50 do 255 zł), nieco mniej w Warszawie i Poznaniu (50-200 zł). W pozostałych miastach stawki są znacznie niższe (w Lublinie między 50 a 150 zł). Warto pamiętać też, że kwota, jaką zapłacimy, jest uzależniona od czasu rezerwacji. Rynek usług mikołajowych jest bardzo zróżnicowany, głównie ze względu na miejsce i formę, w jakiej działa zleceniobiorca.

Więcej: www.wynagrodzenia.pl/dla_mediow_1.php/wpis.436-ile-mozna-zarobic-w-roli-sw-mikolaja

Źródło: www.wynagrodzenia.pl, stan z dnia 7 grudnia 2015 r.