Niełatwe jest ustalenie liczby dopuszczalnych umów na czas określony, jeśli pracodawca zakończył takie umowy z pracownikiem przed 22 lutego 2016 r., a jedna z nich jeszcze trwała w tym dniu. Nieoczywiste jest także często ustalenie dopuszczalnego czasu trwania istniejącej umowy lub tej, którą strony zamierzają zawrzeć. Jak ustalić okres wypowiedzenia według nowych zasad? Kiedy uzupełnić informację dla pracownika w związku ze zmianą tego okresu? W jakich sytuacjach informować powiatowego inspektora pracy o zawarciu umowy przekraczającej dopuszczalne limity? Czy do dopuszczalnego 33-miesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się okresy wcześniejszego zatrudnienia na podstawie tego rodzaju umowy? Czy do limitu 3 umów zawartych począwszy od 22 lutego 2016 r. wlicza się umowy na czas określony zawierane przed tą datą? To pytania, które w konkretnych sytuacjach mogą przyprawić o ból głowy. W poradniku pt. „Terminowe umowy o pracę na nowych zasadach. Najważniejsze pytania i odpowiedzi” w sposób przystępny na konkretnych przykładach wyjaśniono, jakie przepisy należy stosować w stosunku do umów terminowych obowiązujących w dniu wejścia w życie nowelizacji. Omówiono ich status i wskazano, które umowy ulegają rozwiązaniu na dotychczas obowiązujących warunkach, w jakim wymiarze wliczane są one do nowego limitu umów, jakie okresy wypowiedzenia ich dotyczą i czy (lub kiedy) przekształcą się w umowy na czas nieokreślony.
Dowiedz się więcej z książki
Terminowe umowy o pracę na nowych zasadach. Najważniejsze pytania i odpowiedzi
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

 
 
 
Autorki Agata Kamińska, Joanna Lesińska, Katarzyna Pietruszyńska, Anna Sokołowska, Barbara Tomaszewska, Paulina Zawadzka-Filipczyk szczegółowo przedstawiają również zasady zawierania umów terminowych zgodnie z nowym stanem prawnym. Wszystkie zagadnienia opracowane zostały w formie pytań i odpowiedzi z podaniem konkretnych stanów faktycznych oraz propozycji rozwiązania kontrowersyjnych i trudnych problemów. Ułatwia to zrozumienie obowiązujących regulacji i ich stosowanie w praktyce.
Poruszanie się wśród zmienionych zasad dotyczących zawierania i limitowania umów czasowych na pewno jest prostsze z pomocą poradnika. Polecamy!