28 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych Solidarność pracowników sądownictwa rozpoczęła akcję informacyjną „Popieram: Stop Stresowi w Sądzie”. Kampania jest częścią realizowanego od stycznia projektu „Monitoring stresu zawodowego w sądach i jego skutków zdrowotnych”.

- Pracownicy sądów w całej Polsce przykleili do swoich ubrań naklejki z hasłem naszej kampanii. W sądach powiesiliśmy również plakaty. Akcję będziemy powtarzać w ostatni poniedziałek każdego miesiąca – mówi Edyta Odyjas, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa.

Projekt „Monitoring stresu zawodowego w sądach i jego skutków zdrowotnych”, realizowany przez sądowniczą Solidarność, Fundację Batorego oraz Stowarzyszenie Zdrowa Praca ma na celu zebranie wiarygodnych danych o zagrożeniach i obciążeniu psychospołecznym osób pracujących w sądach oraz skutkach tych zjawisk. Uzyskane informacje zostaną wykorzystane do poprawy psychospołecznych warunków pracy w sądownictwie, m.in. poprzez działania mające na celu obniżenie stresogenności pracy oraz poprawę ochrony zdrowia pracowników przed negatywnymi skutkami stresu w pracy.

Źródło: www.solidarnosc.org.pl, stan z dnia 30 kwietnia 2015 r.