- Od dłuższego czasu spotykamy się i rozmawiamy o praktykach najgorszego pracodawcy świata – Amazon. Sytuacja pracowników w Polsce jest trudna, a standardy pracy pozostawiają wiele do życzenia, dlatego wspólnie przygotowaliśmy plan kampanii. Dziś nadszedł dzień, kiedy podpisujemy konkretny dokument i wcielamy ten plan w życie – powiedział Tadeusz Majchrowicz.

Polecamy: RPO chce współpracować ze związkami zawodowymi

- Cieszę się, że tu jestem. Mam nadzieję, że wydarzenia dzisiejszego dnia będą ważnym punktem w historii współpracy „Solidarności” i UNI. Amazon jest bardzo ważnym pracodawcą dla związków zawodowych. Działalność tej firmy ma realny wpływ na funkcjonowanie wielu sektorów: handlu, dystrybucji, mediów, transportu. Kierownictwo firmy jest negatywnie nastawione do organizacji pracowniczych, dlatego tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że „Solidarność” przyłączyła się do aktywności związków zawodowych z różnych krajów zrzeszonych w UNI, które mają na celu poprawę warunków pracy ludzi zatrudnionych w Amazon – powiedział Andy Snoddy, dyrektor ds. organizowania UNI Global Union.

Działania na rzecz organizowania pracowników w polskich oddziałach Amazon są częścią międzynarodowej kampanii, w którą zaangażowane są związki zawodowe na całym świecie. UNI koordynuje globalne działania, a ich długofalowym celem jest układ zbiorowy dla pracowników Amazon.