W konkursie mogą wziąć udział firmy, które mają siedzibę i prowadzą swoją działalność na terenie Polski. Nie jest istotny zakres działania czy wielkość podmiotu – szanse na zwycięstwo mają zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i te z sektora MSP. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do 14 maja br. poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz podpisanej deklaracji przestrzegania Kodeksu Odpowiedzialnego Biznesu. Po tym terminie Rada Ekspertów oraz Kapituła rozpoczną proces oceny nadesłanych zgłoszeń. Oceniane będą m.in. zaangażowanie społeczne firmy, dialog z pracownikami, relacje z interesariuszami czy wpływ na środowisko.

 
- Konkurs Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu wyróżnia przede wszystkim branżowość. To pierwsza inicjatywa w Polsce, w ramach której firmy o tym samym profilu działalności konkurują między sobą na polu odpowiedzialnego biznesu. Liczymy, że to podejście zachęci firmy do zgłoszenia swojego udziału i – podobnie jak w zeszłym roku – wzbudzi zainteresowanie wśród szerokiego grona przedsiębiorstw - mówi Katarzyna Rózicka, ekspert ds. CSR Pracodawców RP.
 
Laureatów II edycji konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu poznamy podczas prestiżowej gali, która odbędzie się we wrześniu br. Więcej informacji o konkursie, formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne na stronie internetowej www.koalicjacr.pl w zakładce „Konkurs”.
 
W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział kilkadziesiąt firm. Były wśród nich zarówno wielkie korporacje, ale też małe i średnie przedsiębiorstwa. Doskonałym przykładem jest jeden ze zwycięzców – firma Rudpol-OPA, która prowadzi swoją działalność wyłącznie na terenie województwa śląskiego. To dowód na to, że aby zostać Liderem Odpowiedzialnego Biznesu nie trzeba być dużym przedsiębiorcą. Szanse na tytuł ma każdy, a głównym kryterium są realne działania prowadzone w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. W ubiegłym roku – oprócz firmy Rudpol-OPA – laureatami konkursu zostali Cemex, Citi Handlowy, Coca-Cola oraz PKN Orlen.
 
Konkurs Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu 2012 jest częścią projektu realizowanego przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej „Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Poddziałanie 2.1.2 Partnerstwo dla zwiększania adaptacyjności).

 

Źródło: Pracodawcy RP