Gala Finałowa „Grasz o staż” rozpoczęła się od uroczystego powitania gości przez prowadzącego Marcina Prokopa. W gronie uczestników wydarzenia znaleźli się laureaci konkursu, fundatorzy staży - przedstawiciele firm, instytucji administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz partnerzy i media. Patronat honorowy nad inicjatywą w tym roku ponownie objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które zaprosiło dwóch stażystów na wakacyjne staże w ramach konkursu. W gronie fundatorów praktyk zagościła również po raz trzeci Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

„Grasz o staż” to cenna inicjatywa, która pozwala młodym ludziom zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe, przełożyć zdobytą wiedzę na praktyczne działanie, a tym samym przygotowuje do startu w dorosłe życie.” – podkreślił w oficjalnym liście do uczestników i organizatorów konkursu Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Michałowski.
W 18. edycji „Grasz o staż” młodzi ludzie grali o ponad 230 miejsc na praktykach w całej Polsce oraz o atrakcyjne nagrody dodatkowe w postaci studiów podyplomowych, szkoleń biznesowych, kursów językowych i wydawnictw książkowych. W tym roku najlepszą uczestniczką okazała się Paulina Socha, która w nagrodę otrzymała m.in. możliwość udziału w tygodniowym intensywnym programie z Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrews w Wielkiej Brytanii.

Łącznie napłynęło do nas ponad 2600 prac konkursowych. – mówi Anna Łukawska, koordynator „Grasz o staż” w PwC. – W tym roku konkurs zyskał prawdziwie ogólnopolski charakter. Laureaci będą odbywać swoje staże w 14 województwach. W celu ułatwienia im przyjazdu na uroczystość, nawiązaliśmy współpracę z firmą PLL LOT, która została oficjalnym przewoźnikiem Gali Finałowej „Grasz o staż”. – dodaje.

Podczas Gali Finałowej odbyła się debata, w której głos zabrali Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Marek Ratajczak, Wiceprezes i Partner PwC Jacek Socha, zastępca Rektora Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak oraz Redaktor Naczelna Gazetapraca.pl Grażyna Borkowska. Głównym tematem dyskusji były potrzeby młodych ludzi na rynku pracy – chęci rozwoju, realizacji swoich pasji oraz pracy w przyjaznym otoczeniu.
Po wręczeniu dyplomów laureatom i statuetek fundatorom, zgromadzeni goście mogli zapoznać się z wieloletnią historią konkursu, która została zaprezentowana w formie wernisażu w krużgankach Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. Uroczystość zakończył wspólny toast, lunch i atrakcje muzyczne.
Bieżące informacje, lista laureatów, a także szczegółowa lista oferowanych praktyk, nagród dodatkowych oraz zadań dostępna jest na stronie internetowej www.grasz.pl.

„Grasz o staż” to konkurs organizowany od 1996 r. przez PwC i "Gazetę Wyborczą". Umożliwia spotkanie wyróżniających się na rynku pracy studentów i absolwentów z renomowanymi pracodawcami. Dotychczas w „Grasz o staż” nagrody ufundowało łącznie ponad 500 pracodawców ze wszystkich sektorów gospodarki, z różnych branż, a laureatami zostało blisko 2 500 osób. Patronat honorowy nad konkursem pełni Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął m.in. miesięcznik Personel Plus.