Według raportu wydanego przez The Boston Consulting Group, tanie, lepsze i szybsze roboty zastąpią 16% pracowników fabryk przed rokiem 2015. Do tego czasu firmy zajmujące się produkcją robotów przewidują 10% wzrost każdego roku. W tym momencie takie firmy odnotowują 3% wzrost każdego roku.

Eksperci twierdzą, że zamiana ludzkiej siły roboczej na roboty nie dość, że podniesie efektywność, to będzie tańsza. Zaopatrzenie fabryk w roboty obniży koszty zatrudnienia o 33% w Korei Południowej, 25% w Japonii, 24% w Kanadzie, 22% w Stanach Zjednoczonych i na Tajwanie. Obecnie tylko 10% zawodów, które mogłyby być zautomatyzowane, są wykonywane przez roboty. Do roku 2025 ten procenta ma wynieść 23. Dotychczas tanie roboty mogły działać w ściśle określony sposób, obecnie nowe modele mają specjalne sensory, które umożliwiają dostosowanie zachowania robota do sytuacji, która ma miejsce.

Więcej: www.hrreporter.com/articleview/23495-rise-of-the-machines-study-sees-robots-cutting-labour-costs-16-per-cent-in-world-factories-by-2025