Pomimo że liczba młodych, wykształconych osób wzrosła o 200.000 od roku 2007, działy HR nadal widzą problem w wyszukiwaniu osób na stanowiska początkowe, od których zaczyna się pracę w danej firmie. Aż 16% działów HR w UK potwierdza, że problem z obsadzeniem stanowisk wejściowych mają bez przerwy od 3 lat. 43% pracodawców twierdzi, że młodzi pracownicy mają niewystarczające kompetencje jeżeli chodzi o: umiejętność formułowania pism i maili, umiejętność liczenia, umiejętność pracy w zespole oraz pozytywne nastawienie do pracy.

Zdaniem pracodawców winę ponoszą uczelnie, które pomimo wielu zmian w programach nauczania, nadal nie kładą wystarczającego nacisku na wyżej wymienione kompetencje.

Eksperci twierdzą jednak, że działy HR także mają dużo do zrobienia - aby przyciągać młodych, atrakcyjnych kandydatów muszą zrezygnować z rekrutacji, która zaczyna się od 45 minutowej rozmowy i CV.

Więcej: www.cipd.co.uk/pm/peoplemanagement/b/weblog/archive/2014/11/27/employers-struggle-to-find-job-ready-entry-level-candidates.aspx

Źródło: www.cipd.co.uk, stan z dnia 1 grudnia 2014 r.