Ponad jedna trzecia pracujących ojców przyznaje, że była zmuszona wziąć zwolnienie chorobowe na dziecko, bo nie mogli pogodzić obowiązków służbowych z sytuacją rodzinną.

Jeden na trzech pracujących rodziców twierdzi, że ich pracodawca nie zapewnia elastycznych warunków pracy, co znacznie utrudnia zajmowanie się dzieckiem. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1000 pracujących rodziców przez firmę oferującą opiekę nad dziećmi Bright Horizons i organizację charytatywną Working Families. Z badania wynika, że aż 36% ojców woli powiedzieć szefowi, że sami są chorzy, niż wziąć zwolnienie na dziecko. Boją się, że byłoby to źle widziane w oczach pracodawcy. 50% pracujących ojców przyznaje, że byli mocno poddenerwowani, kiedy musieli poprosić pracodawcę o redukcję godzin pracy w związku z obowiązkami domowymi. 31% rodziców przyznaje, że nie zachowuje równowagi między życiem prywatnym a służbowym. Jedna czwarta rodziców byłaby w stanie zgodzić się na obniżenie wynagrodzenia w zamian za redukcję godzin pracy.

Więcej: www.cipd.co.uk/pm/peoplemanagement/b/weblog/archive/2015/01/27/one-in-three-working-fathers-take-sickies-to-care-for-children.aspx

Źródło: www.cipd.co.uk, stan z dnia 30 stycznia 2015 r.