Pracownicy przerażeni powrotem do pracy po wakacjach - Wielka Brytania
\

Powrót do codziennych obowiązków po urlopie staje się poważnym problemem dla pracowników w Wielkiej Brytanii.

Według badań przeprowadzonych przez międzynarodową grupę opieki zdrowotnej BUPA, prawie dwie trzecie pracowników (61%) jest przerażonych perspektywą powrotu do swojego biura po wakacjach.

W sondażu przebadano prawie 2000 pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin. 55% respondentów stwierdziło, że obawia się po powrocie ogromnego nadmiaru pracy, natomiast 54% stwierdziło, że martwi się o ilość e-maili zastanych w swojej skrzynce pocztowej.

Blisko dwie trzecie (64%) badanych pracowników stwierdziło, że czuli się zestresowani podczas lata, ponieważ musieli załatwiać sprawy zawodowe przebywając na urlopie. Dodatkowo 44% twierdzi, że napotyka eskalacje obowiązków zawodowych w miesiącach letnich.

"Pracownicy muszą mieć możliwość wykorzystania pełnego prawa do urlopu, a tym samym odpoczynku od pracy. To ważne, aby utrzymać zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Stres może prowadzić do poważnych problemów zdrowia psychicznego i fizycznego, wiele firm nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest dobre samopoczucie pracowników" - powiedział dr Tim Woodman, dyrektor medyczny BUPA.

Więcej: www.hrmasia.com/news/latest-news/staff-terrified-of-returning-to-office-after-holiday/191314

Źródło: www.hrmasia.com, stan z dnia 10 września 2014 r.

Data publikacji: 10 września 2014 r.