Według badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii przez firmę Macmillan Cancer Support na grupie ponad 1000 pracowników dotkniętych nowotworem, pracodawcy i menedżerowie nie zawsze są wobec nich fair.

Aż 35% ankietowanych stwierdziło, że menedżer nieprzychylnie patrzył na nieobecności spowodowane wizytami u lekarza. Pracownicy odczuli też spadek zaufania do swojej osoby oraz brak wiary, że poradzą sobie oni z dotychczasowymi obowiązkami. 18% badanych twierdzi, że poczuli dyskryminację z powodu choroby, a taka sama grupa została zmuszona do rezygnacji z pracy, kiedy poinformowali menedżerów o diagnozie.

Te dane wydają się bardzo przygnębiające, szczególnie wobec faktu, że aż 85% badanych twierdzi, że czuje się na siłach, aby kontynuować pracę oraz pomaga im to nie myśleć o chorobie. 54% badanych przyznaje, że utrzymanie pracy jest dla nich ważne z powodów finansowych, a 45% potwierdza, że lubi to co robi i nie chce z tego rezygnować.

Więcej: www2.cipd.co.uk/pm/peoplemanagement/b/weblog/archive/2016/11/07/one-fifth-of-cancer-patients-face-discrimination-at-work.aspx

Źródło: CIPD, stan z dnia 14 listopada 2016 r.