Jak z wynika z badań przeprowadzonych przez Sedlak &amp Sedlak, wysokość wynagrodzenia to czynnik, który w największym stopniu decyduje o zadowoleniu z pracy. Zbyt niski poziom zarobków może więc doprowadzić do spadku satysfakcji pracowników, a w dalszej perspektywie do dobrowolnych odejść z pracy. Warto więc poznać oznaki, które świadczą o niezadowoleniu pracowników z wynagrodzenia, aby w odpowiednim momencie podjąć właściwe kroki w celu zatrzymania pracowników w firmie.

Oznaka pierwsza to ograniczanie pracy do niezbędnego minimum. Pracownicy niezadowoleni ze swoich zarobków wykonują na ogół tylko te czynności, które nie wykraczają poza minimalny zakres ich obowiązków. Takie osoby czują się zdemotywowane, nie wykazują własnej inicjatywy i robią tylko to, co muszą. Co więcej, nie są gotowe na żadne poświęcenia związane z pracą, a więc zostawanie w pracy po godzinach czy wykonywanie zadań wykraczających poza ich kompetencje. Niepokojące może być również precyzyjne przestrzeganie przez nich godzin pracy, a więc odliczanie czasu do wyjścia. Niesatysfakcjonujące wynagrodzenie powoduje, że pracownik robi tylko to, za co jest wynagradzany, a unika wysiłku, za który nikt mu nie płaci.

Więcej: www.wynagrodzenia.pl/dla_mediow_1.php/wpis.414-piec-oznak-ktore-swiadcza-o-niezadowoleniu-pracownikow-z-wynagrodzenia

Źródło: www.wynagrodzenia.pl, stan z dnia 4 września 2015 r.