"Badania przeprowadzone wśród klientów dowiodły, iż noszenie maski ewakuacyjnej przy użyciu tradycyjnych szelek jest nie tylko niewygodne, ale może być także bolesne," wyjaśnia Céline Verdot, menedżer produktu ds. ochrony przez upadkiem w Honeywell Safety Products, w regionie EMEA. "Nowe szelki bezpieczeństwa Miller H-Design™ do przestrzeni zamkniętych oferują użytkownikom szybki dostęp do maski oddechowej w sytuacji, gdzie występuje potwierdzone lub potencjalne zagrożenie."
Ponadto dzięki unikalnemu systemowi pojedynczego mocowania, modele te można stosować ze wszystkimi popularnymi maskami ewakuacyjnymi dostępnymi na rynku, a miękki i elastyczny pas z wyściółką pozwala na zmianę wysokości dla lepszego dopasowania. Maska ewakuacyjna może zostać umieszczona zarówno z przodu, z boku, jak i z tyłu szelek, zapewniając przy tym większą swobodę ruchu. W przypadku wystąpienia zagrożenia, maskę można szybko i łatwo przesunąć na przód pasa.
Szelki zgodne z normą EN361:2002 dostępne są jako samodzielne modele oraz jako kompletny zestaw składający się z pasa i szelek. Pas dostępny jest w 2 rozmiarach (S/M, L/XL), aby dopasować się do każdego kształtu ciała.
"Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design zapewniają nieporównywalny komfort i nie wywołują uczucia ograniczenia ruchów podczas wykonywanej pracy. Wszystko to dzięki konstrukcji w kształcie litery „H”, która dodatkowo gwarantuje szybszą regulację pasów i klamer, oferując jednocześnie większą swobodę ruchów," podkreśla Céline.
Szelki Miller H-Design, z elastycznymi taśmami barkowymi DuraFlex®, zapewniającymi dodatkowy komfort, zostały wyposażone w dodatkowe elementy, które sprawiają, że nakłada się je nawet trzy razy szybciej niż tradycyjne szelki. Elementy te obejmują m.in. łatwo dostępne klamry, przy pomocy których szelki można regulować intuicyjnie, pociągając taśmy w dół (w przeciwieństwie do klamer przy modelach klasycznych, w których taśmy należało pociągać w górę). Kolejnym elementem umożliwiającym dopasowanie szelek do ciała jest pas piersiowy z bardzo prostą regulacją.
Szelki H-Design do przestrzeni zamkniętych posiadają dwie duże, cienkie pętle zaczepowe do mocowania na mostku i tylny punkt zaczepowy w kształcie litery „D”, ustawiony pod takim kątem, aby łatwiej było uzyskać do niego dostęp i swobodnie podłączyć element łączący. Dodatkowo dobrze widoczne szwy oraz przednie i tylne wskaźniki upadku ułatwiają specjalistom ds. bezpieczeństwa oraz samym pracownikom przeprowadzanie kontroli wzrokowej sprzętu przed rozpoczęciem pracy.
Więcej informacji o szelkach bezpieczeństwa Miller H-Design do przestrzeni zamkniętych znajduje się na stronie hwll.co/confinedspaceharness.
Aby uzyskać więcej informacji od Honeywell Safety Products, największego na świecie dostawcy kompleksowych rozwiązań w zakresie środków ochrony indywidualnej (ŚOI), zapraszamy na stronę www.honeywellsafety.com.