W pierwszym etapie Mistrzostw Kadry BHP udział wzięło ponad 430 uczestników. Byli to zarówno specjaliści branży BHP, jak i osoby zainteresowane tym obszarem. W drugim etapie o nagrody powalczy 30 uczestników, którzy zdobyli najwięcej punktów w teście wiedzy. Lista finalistów dostępna jest na stronie: http://bezpieczniwpracy.pl/ranking/.
Drugi etap konkursu trwa od 8 do 19 czerwca br., w tym czasie uczestnicy, za pomocą specjalnie wygenerowanego kodu dostępu mogą zalogować się i wypełnić test konkursowy. Tym razem jest on podzielony na dwie części. Pierwsza część to podobnie jak w pierwszym etapie test wiedzy, który składa się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Druga część to studium przypadku - jego rozwiązanie oceni Komisja Konkursowa.
W teście wiedzy przy każdym pytaniu licznik odmierza czas na odpowiedź. W zależności od stopnia trudności pytania mają inny limit czasu. Następnie do rozwiązania jest studium przypadku, które składa się z dwóch części. Na rozwiązanie pierwszej części uczestnik ma 15 minut, drugiej – 25 minut. Każda z nich wymaga umiejętności analitycznego myślenia i wiedzy z zakresu BHP i kultury bezpieczeństwa. Sposób rozwiązania studium przypadku będzie oceniony przez Komisję Konkursową, która weźmie pod uwagę dobrane narzędzia oraz zaproponowany sposób działania.

Skład Komisji Konkursowej:
• Marek Maszewski, Dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A.
• Piotr Kaczmarek, Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP
• Artur Sobota, Kierownik Sekcji Prewencji w Departamencie Prewencji
i Promocji, Państwowa Inspekcja Pracy
• Witold Polkowski, ekspert Pracodawców RP
• dr Grażyna Spytek-Bandurska, ekspert prawa pracy Konfederacji Lewiatan, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim.

Oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 czerwca 2015 roku podczas finałowej gali, której Partnerem jest firma Tauron Dystrybucja S.A. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: I miejsce – laptop, bon o wartości 1000 zł na dowolne szkolenie SEKA, szyta na miarę kurtka typu Softshell firmy Krystian, II miejsce – tablet, bon o wartości 1000 zł na dowolne szkolenie SEKA, szyta na miarę kurtka typu Softshell firmy Krystian, III miejsce – aparat fotograficzny, bon o wartości 1000 zł na dowolne szkolenie SEKA, szyta na miarę kurtka typu Softshell firmy Krystian. Oprócz tego, za najciekawsze rozwiązania studium przypadku zostaną przyznane wyróżnienia w postaci szytej na miarę kurtki typu Softshell firmy Krystian oraz 3-miesięcznego dostępu do produktów ufundowanych przez Wolters Kluwer: Serwis BHP w wersji Gold oraz LEX Navigator Procedury BHP.

Informacje na temat Koalicji Bezpieczni w Pracy dostępne są w serwisie: www.bezpieczniwpracy.pl.

Ciekawostki na temat kultury bezpieczeństwa w pracy można znaleźć również na portalu Facebook: www.facebook.com/bezpieczniwpracy.

Więcej na ten temat w Serwisie BHP.

 

Partner Gali Mistrzostw Kadry BHP 2015
Partnerzy Merytoryczni Gali Mistrzostw Kadry BHP 2015
 
Patroni Medialni Gali Mistrzostw Kadry BHP 2015