Dzień 5 listopada poświęcony został urlopom rodzicielskim. Ministerstwo przypomina najważniejsze zmiany, jakie w tym roku weszły w życie. O swoich wrażeniach opowiedzą rodzice, którzy już zdecydowali się wziąć urlop. Dla tych, którzy dopiero mają takie plany i chcą poznać więcej szczegółów przygotowany został dyżur telefoniczny ekspertów ministerstwa. Pytania można zadawać także za pośrednictwem Facebooka - facebook.com/MatkiIKwartału2013.

W kolejnych dniach dowiemy się m.in. o tym, dlaczego rząd zdecydował się na stopniowe podnoszenie wieku emerytalnego. Pokażemy, którzy rodzice mogą liczyć na opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne w czasie urlopu wychowawczego. Przedstawimy również informacje o tym, czym jest Karta Dużych Rodzin i jak idzie jej wprowadzanie w kolejnych miastach.
Drugi tydzień upłynie pod hasłem: „pracy“. Ministerstwo rozliczy się z pieniędzy przekazanych na wsparcie osób bezrobotnych w pierwszej połowie kadencji oraz opowie, jakie firmy zdecydowały się na uelastycznienie czasu pracy, a także podpowie, kto może skorzystać z nowej ustawy antykryzysowej.
Każdemu tematycznemu dniu towarzyszyć będą dyżury ekspertów. Ministerstwo zaprasza na Twittera (@mpips_rp) oraz na internetową stronę ministerstwa - www.mpips.gov.pl.