Kolejne ulgi na usługi bankowe i ubezpieczeniowe, na zakup materiałów budowlanych oraz podręczników szkolnych - to tylko niektóre nowe zniżki w programie Karta Dużej Rodziny.

- Kartę Dużej Rodziny ma już blisko milion Polaków. Mogą korzystać ze zniżek u 550 partnerów programu w ponad 5000 placówek w całym kraju. To bardzo realna pomoc w ich codziennym życiu – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej podczas uroczystego podpisania kolejnych umów partnerskich. Spotkanie odbyło się 15 kwietnia w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Do programu dołączyli: Muzeum Narodowe w Warszawie, sieć sklepów z artykułami budowlanymi Praktiker, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Uzdrowisko Busko-Zdrój, bank BZ WBK, towarzystwo ubezpieczeniowe AVIVA, hotele Orbis, wydawnictwo Nowa Era, pralnie 5aSec oraz sklepy z wyposażeniem wnętrz Comfortbe-Softbe.

Bank BZ WBK oferuje zniżki w opłatach za kartę kredytową, prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego i limitu kredytowego oraz bezpłatne prowadzenie konta.

– Dołączając do programu Karta Dużej Rodziny doceniamy wysiłek rodziców, którzy biorą na swoje barki wychowanie nowego pokolenia – powiedział Łukasz Molenda z banku BZ WBK

AVIVA oferuje zniżkę 20% przy zakupie ubezpieczenia zdrowotnego, a także bezpłatne ubezpieczenie NNW dla dzieci. Ulgi obowiązywać będą od 1 lipca br.

– Przystępując do Karty Dużej Rodziny przygotowaliśmy dla jej członków rodzin wielodzietnych pakiet ubezpieczeń, który oferuje spokój i pewność wsparcia w różnych sytuacjach życiowych – powiedział Adam Uszpolewicz Prezes Grupy Aviva w Polsce.

PTTK oferuje od 5% do 20% zniżki na noclegi, wyżywienie oraz wypożyczenie sprzętu w placówkach, które przystąpiły do programu.

– Przystąpiliśmy do programu zapraszając rodziny wielodzietne do ponad 50 obiektów położonych w górach, nad morzem i nad jeziorami – powiedział Roman Bargieł, prezes ZG PTTK.

Uzdrowisko Busko-Zdrój oferuje 20% zniżki na pobyt leczniczy i dodatkowe zabiegi.

– Dzięki włączeniu się w program sprawiamy, że z naszymi usługami nie tylko docieramy do jeszcze szerszego grona odbiorców, ale czynimy te usługi bardziej dostępnymi dla ich kieszeni – powiedział Wojciech Legawiec, prezes zarządu „Uzdrowisko Busko-Zdrój”.

Muzeum Narodowe w Warszawie oferuje 50% zniżki na bilet dla dorosłej osoby na wystawy oraz bilet za 1 zł dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

– Nasz udział w programie pozwoli korzystać z muzealnych atrakcji rodzinom, dla których do tej pory kupno biletów dla kilkorga osób było barierą finansową nie do pokonania – powiedział Mateusz Labuda, zastępca dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie.

Praktiker oferuje 10% rabatu na towary znajdujące się w ofercie sklepu.

– Mamy nadzieję, że nasz udział w programie pokaże, jak ważne jest prowadzenie biznesu odpowiedzialnego społecznie – powiedziała Patrycja Florczyk z Praktiker Polska.

EBS, właściciel sieci pralni 5aSec, oferuje rabat 20% na wszystkie usługi oraz rabat 40% na wszystkie usługi przy jednorazowym oddaniu do czyszczenia 3 sztuk odzieży.

– Duża rodzina to dużo radości, miłości, ale też dużo obowiązków w życiu codziennym. Przystępując do programu chcemy odciążyć rodziców – powiedział Marek Szumlański, członek zarządu EBS.

Wydawnictwo Nowa Era oferuje rabat 15% na zakup podręczników w księgarni internetowej sklep.nowaera.pl.

– Działając systemowo, możemy skuteczniej i na większą skalę pomóc wielu dzieciom z rodzin wielodzietnych rozwinąć skrzydła i spełniać marzenia – powiedziała Magdalena Duszyńska-Walczak, prezes wydawnictwa Nowa Era.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oferuje zniżki na wstęp na wystawy, zajęcia edukacyjne oraz zakupy w sklepie muzealnym. Dzieci do 7. roku życia są zwolnione z opłat wstępu do pałacu oraz parku.

Orbis oferuje 20% zniżki na pobyt w hotelach oraz śniadania gratis dla dzieci i młodzieży do lat 16 w wybranych placówkach. Ulgi obowiązywać będą od 1 czerwca br.

Comfortbe-Softbe oferuje 10% zniżki na cały asortyment w sklepach stacjonarnych i sklepie internetowym.

Karta produkowana jest przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.

– Każdego dnia mury PWPW opuszcza kilka tysięcy nowych Kart Dużej Rodziny. Dziś przekroczona została liczba 110.000 złożonych wniosków o nowe karty i ta liczba cały czas rośnie, więc przed nami jeszcze sporo pracy. Mamy wyjątkową satysfakcję z udziału w tym projekcie, zwłaszcza że z korzyści związanych z posiadaniem Karty Dużej Rodziny korzystają też nasi pracownicy – powiedział Piotr Pankanin, członek zarządu PWPW.

Ambasadorem programu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat z karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci. Lista zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl.

Źródło: www.mpips.gov.pl, stan z dnia 16 kwietnia 2015 r.