Nowych etatów przybywa, co daje możliwość zatrudnienia pracownikom w całej Polsce. Pośród stanowisk znajdują się również te, przy których nie wymagane jest doświadczenie, jak pracownik produkcji czy operator maszyn, a liczy się głównie chęć do pracy.     

Sektor produkcji przemysłowej to papierek lakmusowy całego rynku. Sytuacja w tym obszarze wskazuje na stan całej koniunktury gospodarczej. Jak wynika z raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia, prognozy zatrudnienia w tym obszarze od 12 ostatnich kwartałów utrzymują się na dobrym poziomie. Oznacza to popyt na pracowników tej branży, który wraz ze zbliżającymi się wakacjami będzie się powiększał z racji ofert pracy tymczasowej.

–  Liczba ofert pracy w sektorze produkcyjnym cały czas rośnie, – mówi Magdalena Oliwa z agencji zatrudnienia Manpower. – Tylko teraz dla jednego z naszych klientów z branży spożywczej poszukujemy 200 osób do pracy na produkcji, a liczba wakatów będzie wzrastać, szczególnie w fabrykach znajdujących się w Skarbimierzu, Namysłowie i Jelczu-Laskowicach. Dzięki dobrej sytuacji w sektorze popyt na pracowników jest tak duży, że coraz więcej firm decyduje się na zapewnienie kandydatom darmowego dojazdu do pracy, dzięki czemu mogą zwiększyć obszar ich poszukiwań. Kandydatów zachęcamy również wysoką premią i możliwością skorzystania z wielu zniżek w ramach naszego programu Manpower Premium. To praca na cały sezon, bo wsparcia pracowników będziemy potrzebowali co najmniej do końca września, a część osób będzie mogła liczyć na długofalowe zatrudnienie u naszych klientów. Wartość pracownika rośnie, co sprawia, że coraz większe grono firm zwiększa inwestycje na rzecz wygody zatrudnianych osób – dodaje przedstawiciel Manpower.

Polecamy: Sposoby motywowania pracowników z branży produkcyjnej

Do aplikowania na oferty pracy może również zachęcać fakt, że praca w zakładach produkcyjnych bardzo często nie wiąże się z koniecznością posiadania doświadczenia. Zatrudnieni za pośrednictwem Manpower będą wykonywali pracę głównie jako pracownicy produkcji lub operatorzy maszyn, którzy na wstępie powinni wykazać się takimi cechami jak motywacja do działania, schludność, punktualność i zręczność. Jednym z niezbędnych wymogów jest również posiadanie książeczki sanitarno-epidemiologicznej, jednak jej wyrobienie nie jest sprawą skomplikowaną i nie powinno przysparzać kandydatom dodatkowych trudności.

Praca w zakładach produkcyjnych oznacza często pracę w trybie zmianowym. Elastyczny czas wykonywania obowiązków dla części kandydatów jest bardzo wygodną formą, pozwalając im na pogodzenie ich z innymi prywatnymi działaniami. To też dobry sposób dla tych, którzy szukają dodatkowego źródła finansów, jak np. uczniów lub studentów.

Źródło: ManpowerGroup