21 października spółka poinformowała, że "jako pierwsza firma odzieżowa w Polsce, stała się sygnatariuszem porozumienia".
- Jest to pionierska umowa firm odzieżowych, a także międzynarodowych i lokalnych organizacji pozarządowych, na rzecz zapewnienia trwałej poprawy bezpieczeństwa oraz warunków pracy - czytamy w informacji przesłanej przez wiceprezesa Pachlę.
LPP podaje, że porozumienie tworzy ponad 100 firm z branży odzieżowej, głównie z Europy. "Zostało ono zawarte na pięcioletni okres, w którym prowadzony będzie szereg działań naprawczych, począwszy od niezależnej kontroli fabryk, po ich modernizację. W ciągu trwania programu LPP SA opłaci składki członkowskie, które zapewnią możliwość prowadzenia działań kontrolnych i szkoleniowych w wysokości do 2,5 mln USD oraz poniesie inne koszty związane z poprawą bezpieczeństwa w fabrykach".
 

Źródło: gazeta.pl, 21 października 2013 r., http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,14818998,Gdanskie_LPP_zaplaci_za_poprawe_warunkow_pracy_w_Bangladeszu.html#ixzz2iQpTk64o