Konkurs "Bezpieczny skok z bhp do górnictwa" rozstrzygnięty

Dnia 20 listopada br. w Domu Kultury kopalni "Wujek" w Katowicach odbył się finał konkursu wiedzy o bhp w górnictwie "Bezpieczny skok z bhp do górnictwa".

Pierwsze miejsce wywalczył Kamil Skowronek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im Jana Pawła II w Pawłowicach. Druga lokatę uzyskał Dawid Trojanowski z Zespołu Szkół nr 2 w Katowicach. Na trzecim miejscu uplasował się Przemysław Ryłko z Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim.

W konkursie uczestniczyli uczniowie 21 szkół ponadgimnazjalnych z woj. śląskiego, które kształcą kadry dla górnictwa. W etapie szkolnym wyłoniono po trzech uczestników eliminacji wojewódzkich. Do ścisłego finału zakwalifikowano 15 uczniów.

W finałowej rywalizacji każdy uczeń rozwiązywał zagadnienia problemowe, dotyczące m.in.: urządzeń odstawy urobku i transportu materiałów, zagrożeń naturalnych i technicznych w górnictwie. W teoretycznej części finału uczestnicy odpowiadali na 30 pytań testowych dotyczących bhp oraz prawa pracy.

Konkurs jest adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kształcącej się w zawodach górniczych. Jego celem jest promowanie bhp wśród młodych ludzi - przyszłych pracowników zakładów górniczych. Działalność kontrolna WUG i PIP wykazuje, że młodzi pracownicy są szczególnie narażeni na ryzyko wypadku przy pracy. Elementem prewencji jest promowanie wiedzy bhp już podczas nauki zawodu.

Źródło: www.wug.gov.pl, stan z dnia 21 listopada 2012 r.

Data publikacji: 21 listopada 2012 r.