Konferencja UDT "Wózki jezdniowe podnośnikowe - Bezpieczeństwo - Twój wybór"

W dniach 25-26 września br. w Zegrzu Południowym odbyła się konferencja zorganizowana przez Urząd Dozoru Technicznego pt. "Wózki jezdniowe podnośnikowe - Bezpieczeństwo - Twój wybór. Wymagania dotyczące eksploatacji w świetle obowiązujących przepisów".

W konferencji wzięli udział m.in. wytwórcy, projektanci, przedstawiciele zakładów wykonujących naprawy i modernizacje urządzeń technicznych, konserwatorzy, eksploatujący i użytkownicy wózków jezdniowych podnośnikowych oraz ośrodki szkoleniowe.

Konferencję otworzył prezes UDT Mieczysław Borowski. Zaprezentowano i omówiono m.in. europejskie i krajowe przepisy prawne dotyczące eksploatacji wózków jezdniowych podnośnikowych, wymagania prawne w zakresie uprawnień do obsługi i konserwacji, przepisy dotyczące konserwacji i serwisowania wózków jezdniowych podnośnikowych w wykonaniu przeciwwybuchowym (ATEX), wózki wyposażone w baterie litowo-jonowe, nieszczęśliwe wypadki i niebezpieczne uszkodzenia w 2013 r. oraz działania prewencyjne UDT w zakresie zapobiegania wypadkom i uszkodzeniom wózków jezdniowych. Przedstawiciel Centralnego Instytutu Ochrony Pracy zaprezentował numeryczną rekonstrukcję wypadków wózków jezdniowych podnośnikowych.

Źródło: www.udt.gov.pl, stan z dnia 30 września 2014 r.

Data publikacji: 30 września 2014 r.