Jak podaje Reuters - kobiety są żywicielami w czterech z 10 amerykańskich rodzin i prawie 95% z nich będzie w którymś momencie życia podejmować dla swoich rodzin kluczowe decyzje finansowe. Takiej odpowiedzialności finansowej towarzyszy ogromny stres, zgodnie z badaniami the Family Wealth AdvisorsCouncil, narodowej sieci niezależnych firm doradztwa finansowego.

Reuters rozmawiał z Heatherem Ettingerem, partnerem zarządzającym Fairport Asset Management w Cleveland, Ohio i współautorem badania, o krytycznych problemach, stojących przed kobietami, będącymi żywicielkami rodziny. Jak podkreśla Ettinger, 40% kobiet badanych potwierdza, że czują presje rodziny i przyjaciół umniejszających ich status żywiciela rodziny, i 28% mężatek, lub pozostających w związkach partnerskich, poinformowało, że ich rodzice faktycznie odrzucają ich rolę, jako utrzymujących rodziny.

Rozmówca Reutersa stwierdził też, że 85% badanych kobiet stwierdziło, że firmy wdrażają technologie, które umożliwiają im większą elastyczność pracy, a jednocześnie 46% respondentek nie czuje się wspierane przez pracodawcę w osiąganiu równowagi między pracą a życiem osobistym.

To zdaniem Heathera Ettingera daje możliwość firmom zróżnicowania pod względem rozwoju talentów i przyciągnięcia kobiet utrzymujących rodziny.

Zobacz więcej na: www.hrreporter.com/articleview/25157-what-do-breadwinning-women-want-more-help-less-stress#sthash.wzC8sDNj.dpuf

Źródło: www.hrreporter.com, stan z dnia 25 sierpnia 2015 r.