Aktywne nakolanniki rzemieślnicze marki Snickers Workwear wywalczyły sobie miejsce wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu „Dobry Wzór” organizowanego przez Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Nakolanniki zostały docenione pod względem wysokiej jakości wzornictwa w kategorii STREFA PRACY przez niezależne jury, w skład którego wchodzą eksperci powołani spośród przedstawicieli instytucji gospodarczych i stowarzyszeń działających na rzecz innowacji, profesorowie wzornictwa oraz projektowania, a także uznani projektanci. Nakolanniki rzemieślnicze współzawodniczyły w swojej kategorii z dwunastoma innymi produktami marek rodzimych i zagranicznych dostępnymi na polskim rynku.
Nakolanniki 9191 XTR D3O® wyróżniają się innowacyjnością konstrukcji oraz materiałów, zastosowanych w celu maksymalnej ochrony zdrowia i sprawności fizycznej użytkowników. Wykonane z aktywnego tworzywa D3O®, które amortyzuje wstrząsy, bardzo dobrze chronią stawy kolanowe. Użyty w wewnętrznej stronie nakolanników technologicznie zaawansowany materiał złożony jest z inteligentnych cząsteczek, płynnie reagujących na ruchy. Zapewnia komfort podczas normalnego poruszania się na kolanach, ale w momencie wstrząsu (np. niefortunnego klęknięcia na krawędź deski czy płytki) jego cząstki zazębiają się w celu pochłonięcia energii uderzenia, co zapobiega powstawaniu urazów. Po ustapieniu wstrząsu stwardniały materiał odzyskuje wygodną miękkość. Tworzywo D3O® spręża się bardzo powoli, dzięki czemu nakolanniki są wytrzymałe i nie odkształcają się nawet podczas wielogodzinnej pracy. Profilowany kształt z wyginaną konstrukcją dopasowuje się do kształtu kolan i obejmuje stawy podczas klękania zapewniając jednocześnie elastyczność w trakcie chodzenia. Trwała i wytrzymała na przecięcia poliolefinowa powłoka wykorzystana po stronie zewnętrznej wraz z pozostałymi rozwiązaniami zapewnia co najmniej dwukrotną, w stosunku do innych nakolanników, żywotność i gwarancję zachowania kształtu podczas ciężkiej pracy.
„Cieszymy się z wyróżnienia nakolanników Snickers Workwear w prestiżowym konkursie, oceniającym produkty prezentujące wysoki standard wzornictwa” – mówi Ireneusz Augustyniak, z Hultafors Group. „Nadrzędnym celem w procesie projektowym nakolanników była funkcjonalność i podporządkowanie estetyki wymogom norm ochrony kolan. Model 9191 XTR D3O® powstał specjalnie na potrzeby rzemieślników, którzy pracują w ciągłym ruchu i muszą często klękać. Chroni kolana przed kamykami, gwoździami, na twardych i płaskich powierzchniach. Tak jak pozostałe nasze nakolanniki, spełnia wymagania normy EN 14404, w połączeniu ze spodniami Snickers Workwear wyposażonymi w system KneeGuard™, który daje możliwość optymalnego pozycjonowania nakolanników. Dzięki temu nakolanniki nie przemieszczają się i skutecznie chronią kolana”.
Nakolanniki rzemieślnicze 9191 XTR D3O® marki Snickers Workwear przechodząc do drugiego etapu konkursu zagwarantowały sobie miejsce na pokonkursowej wystawie Dobry Wzór 2015, która będzie prezentowana w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie jeszcze do 29 listopada br.
Dobry Wzór jest pierwszą polską nagrodą przyznawaną za wzornictwo. W konkursie odbywającym się od 1993 roku biorą udział produkty wskazane przez jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku, a następnie zarekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Od dwudziestu lat w wydarzenie jest zaangażowany Minister Gospodarki. W 2006 roku po raz pierwszy do udziału w konkursie dopuszczono również producentów zagranicznych, od tego momentu polscy przedsiębiorcy konkurują z zagranicznymi markami.

Źródło: www.snickersworkwear.pl, www.hultaforsgroup.pl