Dnia 9 lutego br. w Warszawie odbyło się Forum "Zmieniamy Polski Przemysł".

Motywem przewodnim forum zorganizowanego przez redakcję miesięcznika gospodarczego „Nowy Przemysł” były szanse na przełomowe zmiany, decydujące o przyszłości polskiego przemysłu i energetyki, tempie wzrostu i perspektywach rozwoju cywilizacyjnego na najbliższe dziesięciolecia.

W dyskusjach o najważniejszych wyzwaniach, wobec których stoi polska gospodarka w trudnych i niestabilnych czasach, wzięli udział reprezentanci zarządów czołowych polskich przedsiębiorstw, przedstawiciele rządu i parlamentu oraz eksperci gospodarczy. 

Wiceprezes UDT Przemysław Ligenza wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. Innowacje i rozwój - szansa na przełom w polskiej gospodarce.

„UDT jest kreatorem innowacji, tym, który myśląc o perspektywach bezpieczeństwa technicznego, mówi o konieczności inwestowania w lepszy poziom techniczny konkretnych instalacji, konkretnych firm, aby mogły osiągać efektywność ekonomiczną i operacyjną. Nasza innowacyjna oferta dla przemysłu, którą wprowadzamy na rynek, pozwala na oszczędności w wysokości kilkudziesięciu milionów kosztów operacyjnych rocznie. To jest perspektywa innowacji UDT” - stwierdził wiceprezes UDT.

Źródło: www.udt.gov.pl, stan z dnia 11 lutego 2015 r.