Studenci docenili DB Schenker. Firma po raz kolejny okazała się najbardziej atrakcyjnym pracodawcą wśród operatorów logistycznych.

DB Schenker w Polsce znalazł się w czołówce zestawienia najbardziej atrakcyjnych pracodawców (Most Attractive Employers). Ranking powstał na podstawie ocen studentów, którzy wzięli udział w badaniu Universum Talent Survey.

W końcowym zestawieniu znalazło się 100 najlepiej ocenianych pracodawców. DB Schenker w Polsce uplasował się na 35. pozycji w kategorii biznes / handel. Tym samym operator zajął najwyższe miejsce spośród operatorów logistycznych w kraju. Firma została także wyróżniona w kategorii „Inżynieria”.

Studenci to osoby, które już decydują lub podejmą wkrótce decyzję o swojej ścieżce kariery. DB Schenker chce być przez nich postrzegany jako preferowany pracodawca. Jak informuje Dorota Michalec, Chief Human Resources Officer Northeast Europe w DB Schenker, firma stara się działać w taki sposób, aby przyciągnąć najbardziej ambitne i twórcze osoby. „Co roku organizujemy programy stażowe, oferując studentom i absolwentom umowy o pracę. Uczestnicy programów otrzymują dostęp do pełnego know-how firmy oraz wsparcie doświadczonych osób. Dzięki kompleksowemu procesowi wdrożenia w przyjazny sposób poznają procesy biznesowe naszej firmy. Większość z nich pozostaje w DB Schenker na stałe, wzmacniają naszą organizację. Cyklicznie prowadzimy też zajęcia dla studentów, dając im możliwość poznania logistyki od praktycznej strony, zmierzenia się z realnymi wyzwaniami branży. Wyniki rankingu pokazują, że młodzi ludzie doceniają nasze działania i pozytywnie oceniają DB Schenker jako pracodawcę” – mówi Dorota Michalec.

Ranking najbardziej atrakcyjnych pracodawców jest przygotowywany przez międzynarodową firmę doradczą Universum, specjalizującą się w obszarze employer brandingu. W tegorocznym badaniu Universum Talent Survey wzięło udział ponad 25.000 studentów z ponad 60 uczelni.

Źródło: inf. pras. Multi PR, stan z dnia 7 października 2016 r.