Według badania przeprowadzonego przez firmę Star Consultancy stworzoną przez psychologów, aż 35% czasu, który spędzamy w pracy, to czas stresujący. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 600 pracowników, którzy potwierdzili, że wiele razy odczuwają w pracy niepokój, lęk i stres.

Według wyliczeń psychologów na 240 dni roboczych w roku przez 84 dni pracownicy są mocno zestresowani. Dwie trzecie pracowników stwierdziło, że poziom stresu obniża ich motywację, produktywność i pewność siebie. Aż 62% badanych uważa, że to właśnie przez stres czasami nie są w stanie dać z siebie wszystkiego. 28% ankietowanych twierdzi, że odczuwa w pracy silny stres co najmniej dwa razy w tygodniu. 10% pracowników twierdzi, że stresują się codziennie. Badanie udowodniło także, że aż 29% pracowników zna co najmniej dwie osoby z bliskiego otoczenia, które przyjmują leki przeciw depresji. Większość pracowników (66%) twierdzi, że główną przyczyną odczuwania tak silnego stresu jest nadmiar obowiązków w pracy. Ankietowani wskazują także na inne przyczyny takie jak: deadliny (53%), problemy osobiste (34%), brak kontroli lub odpowiedzialności (30%), brak pewności siebie (22%). Niestety większość pracowników próbuje radzić sobie z takimi problemami samodzielnie, tylko 6% ankietowanych poinformowała swojego menedżera o kłopotach ze stresem.

Więcej: www.cipd.co.uk/pm/peoplemanagement/b/weblog/archive/2015/01/08/chronic-stress-dominates-a-third-of-uk-working-life-says-research.aspx

Źródło: www.cipd.co.uk, stan z dnia 16 kwietnia 2015 r.