Świat pędzi do przodu a z nim nowe technologie. Niestety niektóre działy HR jakby o tym zapomniały i uparcie nie zmieniają niektórych elementów procesów rekrutacyjnych, które mogą odpychać kandydata.

Pierwszym błędem jest wymóg pozostawienia przez kandydata CV od razu w momencie aplikacji na dane stanowisko. Aż 39% osób poszukujących pracy twierdzi, że najpierw woleliby pozostawić dane, a później uzupełnić aplikację o CV. Jest to kwestia czasu i wygody, którą warto zapewnić najlepszym kandydatom. 57% pracodawców nie stosuje żadnych narzędzi, aby zatrzymać dane osób, które były zainteresowane ofertą, a nie zostawiły CV.

Błąd drugi, który popełniają pracodawcy, to zapominanie o dobrych kandydatach, którzy nie zostali zatrudnieni. 38% rekruterów twierdzi, że nie wraca do takich kandydatów, bo zazwyczaj nie ma na to czasu i trzeba zająć się kolejnymi procesami. Natomiast 42% kandydatów twierdzi, że chciałaby otrzymywać powiadomienia o nowych wakatach od firmy, do której już raz aplikowali.

Kandydaci nie lubią też automatycznych powiadomień o tym, że wysłali CV. A 62% chciałoby, aby taka informacja była bardziej spersonalizowana.

Więcej: hr.blr.com/HR-news/Staffing-Training/Recruiting/5-Technology-barriers-kill-candidate-experience

Źródło: hr.blr.com, stan z dnia 1 lipca 2015 r.