"Biorąc pod uwagę popularność wkładek do uszu jako formy ochrony słuchu w wielu gałęziach przemysłu, zaskakujące jest to, jak wielu pracodawców nadal wierzy, że dostępność dwóch czy trzech rodzajów dużych modeli w różnych kolorach stanowi już wystarczający wybór rozwiązań" komentuje Brad Witt, dyrektor ds. ochrony słuchu w Honeywell Safety Products. "Jeden rozmiar ochronnych wkładek do uszu może oczywiście nie być odpowiedni dla wszystkich użytkowników, a brak zapewnienia właściwie dopasowanego modelu nie tylko daje użytkownikowi złudne poczucie bezpieczeństwa, ale stanowi także poważne zagrożenie w zakresie ochrony przed niskimi częstotliwościami. W takich przypadkach pracownicy mogą faktycznie nie mieć żadnego zabezpieczenia, i tym samym zostać narażeni na szkodliwe poziomy hałasu."
Aby zatem pomóc osobom odpowiedzialnym za BHP w rozwiązaniu tego problemu, w przewodniku Fix-A-Fit zawarto tabele wymiarów i sugestie na temat zakresu stosownych rozmiarów i typów wkładek do uszu. Informator, opracowany na podstawie badań w celu zidentyfikowania najczęstszych problemów związanych z właściwym doborem i dopasowaniem wkładek do uszu, zawiera również cenne porady dotyczące identyfikacji i rozwiązywania kwestii związanych z niewystarczającą ochroną oraz eliminacją dyskomfortu związanego z takimi wkładkami.
Przewodnik można pobrać bezpłatnie ze strony http://hwll.co/Fix-A-Fit-Europe i jest on również dostępny w wersji odpowiedniej dla tabletów i urządzeń mobilnych, dzięki czemu może być z łatwością wykorzystany jako materiał pomocniczy na szkoleniach dla nowych, jak i doświadczonych pracowników.
Aby uzyskać więcej informacji od Honeywell Safety Products, największego na świecie dostawcy kompleksowych rozwiązań w zakresie środków ochrony indywidualnej (ŚOI), zapraszamy na stronę http://www.honeywellsafety.com.