W dniach 21-22 maja w Międzyzdrojach odbyła się kolejna edycja konferencji „Bezpieczeństwo procesowe i wymagania eksploatacji urządzeń ciśnieniowych" organizowana przez Oddział UDT w Szczecinie.

W ciągu sześciu lat konferencja UDT osiągnęła rangę jednej z wiodących krajowych konferencji dla sektora energetyki i przemysłu chemicznego. Owocuje to czynnym udziałem prelegentów z tych gałęzi przemysłu i prezentacją praktycznych rozwiązań problemów technicznych, z jakimi spotykają się służby eksploatacyjne i operatorzy instalacji przemysłowych.

Podczas tegorocznej konferencji omówiono m.in. zagadnienia związane z problematyką modyfikacji rurociągów w istniejących konstrukcjach bloków energetycznych na podstawie doświadczeń firm Mega-Erg oraz PGE. W prezentacjach Instytutu Energetyki oraz Centrum Systemów Softdesk - dystrybutora programu AUTO-PIPE przedstawiono tematykę związaną z modelowaniem rurociągów energetycznych i ich diagnostyką. Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem do badań endoskopowych udostępnionym dzięki uprzejmości firmy Everest Polska.

Źródło: www.udt.gov.pl, stan z dnia 26 maja 2015 r.