Biali mężczyźni wciąż stanowią większość zatrudnionych w jednej z najlepszych firm technologicznych w USA. Apple postrzegane jest jako firma znana ze swojej kreatywności i innowacji, a zatem zaskoczenie może budzić fakt, że jeśli chodzi o różnorodność pracowników, w Apple pojawia się potrzeba pewnej poprawy. Spółka opublikowała Raport Równych Możliwości Zatrudnienia, z którego wynika, że 72% najwyższych rangą pracowników Apple w USA stanowili biali mężczyźni.

Z 83 członków kierownictwa, 12 stanowiły białe kobiety i dwie Afroamerykanki, ponadto siedmiu mężczyzn i jedna kobieta pochodzenia azjatyckiego, ale zabrakło przedstawicieli innych ras.

Dane z całej firmy pokazały podobne poziomy zróżnicowania, gdzie 61% pracowników było rasy białej, a 71% płci męskiej. Azjatyccy pracownicy stanowili 16,3%, a pracownicy hiszpańskojęzyczni 11,5%. Jednak dane wykazały tylko 8% Afroamerykanów, 0,5% pochodzenia hawajskiego lub z Wysp Pacyfiku i 0,4% amerykańskich Indian lub Alaskańczyków.Szef Apple Tim Cook potwierdził znaczenie różnorodności dla organizacji, mówiąc: "różnorodność jest kluczem do innowacji i istotna jest dla przyszłości firmy Apple."

W pierwszym półroczu tego roku, prawie 50% osób zatrudnionych przez giganta technologii w USA stanowiły kobiety, Afroamerykanie, Latynosi, oraz Rdzenni Amerykanie.

Więcej: www.cipd.co.uk/pm/peoplemanagement/b/weblog/archive/2015/08/17/apple-s-recruiters-prioritise-diversity-as-figures-show-improvement-is-needed.aspx

Źródło: People Management, stan z dnia 21 sierpnia 2015 r.