II Ogólnopolski Tydzień Bezpieczeństwa przebiegał pod hasłem „Bezpieczeństwo – wspólna sprawa” i był dla Mostostalu Warszawa doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia polityki firmy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz odwołania się do celu nadrzędnego, jakim jest całkowite wyeliminowanie wypadków przy pracy.
„Jako firma o 70 letniej tradycji na polskim rynku budowlanym, dużą wagę przykładamy do jednolitych, jasnych i egzekwowanych zasad bhp w codziennej pracy. Podczas Tygodnia Bezpieczeństwa stawiamy na edukację w zakresie świadomości przestrzegania zasad bezpieczeństwa, bo nie ma większych priorytetów jak ochrona i troska o to co najcenniejsze – ludzkie życie. II edycja tego wydarzenia cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich pracowników, już dziś zbieramy pomysły i szykujemy się do kolejnej edycji.” – powiedział Jacek Szymanek, Członek Zarządu ds. Zarządzania i Administracji Mostostalu Warszawa.
W ramach akcji prawie 30 tysięcy pracowników sił własnych i podwykonawców, członków Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, wzięło udział w szkoleniach, kursach, akcjach pokazowych oraz praktycznych ćwiczeniach z zakresu szeroko pojmowanego bhp. Największym zainteresowaniem cieszyły się kursy pierwszej pomocy przeprowadzone przez wykwalifikowanych ratowników, połączone z symulacją prawdziwego zdarzenia.
„W Mostostalu takie zajęcia odbyły się między innymi na terenie budowy Aqua Parku w Tychach, Sali Koncertowej na Jordankach w Toruniu, czy Międzygminnym Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Promniku koło Kielc. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pokazy Straży Pożarnej, w których uczestniczyli także nasi podwykonawcy, czy warsztaty edukacyjne dla studentów np. Politechniki Poznańskiej na budowie Kamienicy Jeżyce w Poznaniu. Wielu pracowników podkreślało również znaczenie prowadzenia prezentacji zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, które są nieodłącznym elementem pracy na budowie”. – powiedział Mariusz Piątkowski, Kierownik Działu BHP Mostostalu Warszawa.
Inicjatywy takie jak Ogólnopolski Tydzień Bezpieczeństwa, angażujące wiele tysięcy osób związanych z branżą budowlaną, dają szansę na zmianę kultury bezpieczeństwa zarówno we własnych firmach, jak i w firmach podwykonawczych w całym kraju. Organizatorzy wspólnie zdecydowali, że Tydzień Bezpieczeństwa będzie kontynuowany w kolejnych latach.
Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z ogólnopolskiego Tygodnia Bezpieczeństwa przeprowadzonego na budowach Mostostalu Warszawa, jak również filmu, który znajduje się pod poniższym linkiem: http://www.mostostal.waw.pl/page/107/7/multimedia/Tydzien-Bezpieczenstwa-2015/.

Zobacz także: Tydzień Bezpieczeństwa na polskich budowach>>

Więcej na ten temat w Serwisie BHP.