O tym, jak umiejętnie wypowiadać się w mediach i wychodzić naprzeciw sytuacjom kryzysowym opowie Maciej Karczyński, rzecznik prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, kierownik studiów podyplomowych Rzecznik prasowy w administracji państwowej i samorządowej Uczelni Łazarskiego. 
 
Celem spotkania jest przybliżenie pracy rzecznika prasowego osobom zainteresowanym rozwojem w obszarze zarządzania informacją i reprezentowania firmy w kontaktach z mediami.  
 
Do udziału w wydarzeniu Uczelnia Łazarskiego zaprasza studentów i absolwentów prawa, administracji, nauk społecznych, dziennikarstwa, nauk politycznych, zarządzania i bezpieczeństwa wewnętrznego.
 
W programie:
Co decyduje o profesjonalizmie rzecznika prasowego?  
Jak budować relacje z mediami?
Jak wykorzystać pierwsze wrażenie, gdy nie ma czasu na drugie?
Jak przetrwać w realnym świecie informacji, gdzie z powodu jednego słowa lub jednego gestu możemy stracić wszystko?
Jak pokochać media, mimo że będą nas atakowały?
Jak postępować w sytuacjach kryzysowych, czyli jak wygrać będąc przegranym?
 
O prowadzącym:
Maciej Karczyński - ekspert od zarządzania relacjami z mediami, kierownik studiów podyplomowych Rzecznik prasowy w administracji państwowej i samorządowej Uczelni Łazarskiego. Od ponad 10 lat pracuje z mediami. Lubi swoją pracę i chętnie spotyka się z dziennikarzami. Rozumie media i oczekuje tego samego z ich strony. Traktuje wszystkich dziennikarzy jednakowo. Kocha wypowiedzi na żywo oraz debaty w studiu. Przeszedł prawdziwy poligon sytuacji kryzysowych. Interesuje się zmianami świata mediów i tym, w jaki sposób środki masowego przekazu wpływają na współczesne wydarzenia. Sport, obok mediów i PR, to jego największa pasja. Przez lata prowadził i zarządzał klubem sportowym. Od 1991 roku pracował w policji, m.in. w kompanii antyterrorystycznej, Wydziale d/w z Przestępczością Narkotykową, Centralnym Biurze Śledczym. Był rzecznikiem prasowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie oraz Stołecznego w Warszawie. Został twarzą stołecznej policji podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Aktualnie jest rzecznikiem prasowym największej cywilnej służby specjalnej - Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
 
Wstęp wolny.